RADOŚĆ Z NAUKI

Cenimy wewnętrzną motywację do nauki, która pozwala rozwinąć miłość do zdobywania wiedzy na całe życie. 

WYJĄTKOWY ZESPÓŁ NAUCZYCIELI

Nasz doświadczony i posiadający międzynarodowe kwalifikacje zespół przewodników Montessori, modeluje postawę akceptacji i dba o to aby stać się najlepszą wersją siebie. 

PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA

Międzynarodowa Akademia Montessori promuje niezależność i wspiera uczniów w ich dążeniach do uzyskania pewności siebie, empatii, inteligencji emocjonalnej oraz szacunku, tak aby stali się wyjątkowymi obywatelami

ZDROWE POSIŁKI

Zdrowe żywienie jest priorytetem w naszej Akademii. W naszych posiłkach nie znajdziecie cukru, sztucznych barwników, konserwantów. Do przygotowania naszych posiłków używamy produktów najwyższej jakości, używamy tylko mąki pełnoziarnistej, nasi uczniowie uwielbiają kasze i świeże warzywa do każdego posiłku. Do chleba używamy wysokiej jakości oliwy z oliwek. 

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Uczniowie odnajdują sukces i radość w nauce. Program nauczania w klasie Montessori jest obszerny i dziecko może rozwijać się bez ograniczeń. 

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo w Międzynarodowej Akademii Montessori jest ważne i konieczne, aby wspierać akademickie sukcesy każdego dziecka i umożliwić osiąganie sukcesów. Akademia posiada dobrze rozwiniętą sieć monitoringu.

INFRASTRUKTURA AKADEMII

Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować warunki do nauki na najwyższym poziomie. Nasz budynek posiada system rekuperacji z filtrami antysmogowymi, obszerne dobrze doświetlone światłem dziennym sale, najwyższą jakość oświetlenia sztucznego oraz wysokiej klasy materiały Montessori. 

 

wszystkie atuty akademii montessori

Krótko o nas

Międzynarodowa Akademia Montessori (IMA), położona na obrzeżach historycznego miasta Wrocławia, jest międzynarodową szkołą Montessori, oferującą żywą wizję edukacji dla Twojego dziecka. IMA jest jedną z kilku szkół Montessori w Polsce i jedyną na Dolnym Śląsku, która jest członkiem międzynarodowych organizacji Montessori, takich jak IMC (International Montessori Council), AMS (American Montessori Society) i AMI (Association Montessori Internationale) i jest domem dla zróżnicowanych i wysoko wykwalifikowanych nauczycieli Montessori, pochodzących z całego świata.

Nasz obiekt składa się z przestronnych sal, ogrodu i różnych innych nowoczesnych udogodnień, które nasza społeczność uczących się nazywa domem.

W IMA, nauka jest uznawana za naturalny i ciągły proces, unikalny dla każdej osoby. Nauka odbywa się na różne sposoby i w różnym tempie dla każdej osoby.

W IMA uczenie się jest postrzegane jako proces indywidualnego rozwoju i samokonstrukcji, który prowadzi do pełnego rozwoju potencjału ludzkiego.

Uczniowie IMA odkrywają swoje pasje i swoje miejsce w świecie, rozwijając jednocześnie miłość do pokoju i głęboki szacunek dla ludzkości i naszej planety. Jak powiedziała sama Maria Montessori: "To dziecko tworzy człowieka, a nie ma człowieka, który nie został stworzony przez dziecko, którym kiedyś był".

W 2019 roku założyliśmy IMI (International Montessori Institute).

Naszą misją jest zapewnienie środowiska Montessori, w którym potrzeby dziecka są zaspokajane w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu, poprzez zachęcanie do niezależności, wzajemnego szacunku i samodyscypliny, tak aby uczniowie byli przygotowani do zajęcia swojego miejsca w świecie.

Nasze wartości to niezależność, szacunek i samodyscyplina.

Co nowego w Akademii?

W kółko i krzyżyk z Prezydentem Miasta Wrocławia 23.09.2022 W kółko i krzyżyk z Prezydentem Miasta Wrocławia

Hela i Tymon mieli okazję zagrać w kółko i krzyżyk z Prezydentem Miasta Wrocławia, panem Jackiem Sutrykiem! Może kiedyś wygrają w prawdziwych...

Zbieramy zużyte baterie! 12.09.2022 Zbieramy zużyte baterie!

Na terenie naszej Akademii Montessori udostępniliśmy specjalny pojemnik do zbiórki zużytych baterii. Jeżeli posiadacie ogniwa alkaliczne, która...

Zbiórka materiałów plastycznych z Fundacją Procuro 05.09.2022 Zbiórka materiałów plastycznych z Fundacją Procuro

Międzynarodowa Akademia Montessori przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację ProCuro: „Podziel się kredkami z dzieciakami”. To już...