Dlaczego Międzynarodowa Akademia Montessori?

 

RADOŚĆ Z NAUKI

Cenimy wewnętrzną motywację do nauki, która pozwala rozwinąć miłość do zdobywania wiedzy na całe życie.

WYJĄTKOWY ZESPÓŁ NAUCZYCIELI

Nasz doświadczony i posiadający międzynarodowe kwalifikacje zespół przewodników Montessori, modeluje postawę akceptacji i dba o to aby stać się najlepszą wersją siebie.

PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA

Międzynarodowa Akademia Montessori promuje niezależność i wspiera uczniów w ich dążeniach do uzyskania pewności siebie, empatii, inteligencji emocjonalnej oraz szacunku, tak aby stali się wyjątkowymi obywatelami.

ZDROWE POSIŁKI

Zdrowe żywienie jest priorytetem w naszej Akademii. W naszych posiłkach nie znajdziecie cukru, sztucznych barwników, konserwantów. Do przygotowania naszych posiłków używamy produktów najwyższej jakości, używamy tylko mąki pełnoziarnistej, nasi uczniowie uwielbiają kasze i świeże warzywa do każdego posiłku. Do chleba używamy wysokiej jakości oliwy z oliwek.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Uczniowie odnajdują sukces i radość w nauce. Program nauczania w klasie Montessori jest obszerny i dziecko może rozwijać się bez ograniczeń.

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo w Międzynarodowej Akademii Montessori jest ważne i konieczne, aby wspierać akademickie sukcesy każdego dziecka i umożliwić osiąganie sukcesów. Akademia posiada dobrze rozwiniętą sieć monitoringu.

INFRASTRUKTURA AKADEMII

Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować warunki do nauki na najwyższym poziomie. Nasz budynek posiada system rekuperacji z filtrami antysmogowymi, obszerne dobrze doświetlone światłem dziennym sale, najwyższą jakość oświetlenia sztucznego oraz wysokiej klasy materiały Montessori.

wszystkie atuty akademii montessori

Krótko o nas

Międzynarodowa Akademia Montessori (IMA), położona na obrzeżach historycznego miasta Wrocławia, jest międzynarodową szkołą Montessori, oferującą żywą wizję edukacji dla Twojego dziecka. IMA jest jedną z kilku szkół Montessori w Polsce i jedyną na Dolnym Śląsku, która jest członkiem międzynarodowych organizacji Montessori, takich jak IMC (International Montessori Council), AMS (American Montessori Society) i AMI (Association Montessori Internationale) i jest domem dla zróżnicowanych i wysoko wykwalifikowanych nauczycieli Montessori, pochodzących z całego świata.

Nasz obiekt składa się z przestronnych sal, ogrodu i różnych innych nowoczesnych udogodnień, które nasza społeczność uczących się nazywa domem.

W IMA, nauka jest uznawana za naturalny i ciągły proces, unikalny dla każdej osoby. Nauka odbywa się na różne sposoby i w różnym tempie dla każdej osoby.

W IMA uczenie się jest postrzegane jako proces indywidualnego rozwoju i samokonstrukcji, który prowadzi do pełnego rozwoju potencjału ludzkiego.

Uczniowie IMA odkrywają swoje pasje i swoje miejsce w świecie, rozwijając jednocześnie miłość do pokoju i głęboki szacunek dla ludzkości i naszej planety. Jak powiedziała sama Maria Montessori: "To dziecko tworzy człowieka, a nie ma człowieka, który nie został stworzony przez dziecko, którym kiedyś był".

W 2019 roku założyliśmy IMI (International Montessori Institute).

Naszą misją jest zapewnienie środowiska Montessori, w którym potrzeby dziecka są zaspokajane w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu, poprzez zachęcanie do niezależności, wzajemnego szacunku i samodyscypliny, tak aby uczniowie byli przygotowani do zajęcia swojego miejsca w świecie.

Nasze wartości to niezależność, szacunek i samodyscyplina.

Co nowego w Akademii?

Warsztaty z kaligrafii 24.03.2023 Warsztaty z kaligrafii

“Hobbit” J.R.R. Tolkiena i stworzone przez niego języki mitologii śródziemia były doskonałym pretekstem do przeprowadzenia warsztatów...

Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur 2023 17.03.2023 Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur 2023

16 marca uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori wzięli udział w konkursie matematycznym "Kangur". Udział w konkursie był dobrowolny, ale...

Odkrywamy świat jaskiń 10.03.2023 Odkrywamy świat jaskiń

W tym tygodniu uczniowie Akademii Montessori przenieśli się do świata jaskiń. Poznali poszczególne typy jaskiń w Polsce i na świecie oraz sposoby...