Hela i Tymon mieli okazję zagrać w kółko i krzyżyk z Prezydentem Miasta Wrocławia, panem Jackiem Sutrykiem! Może kiedyś wygrają w prawdziwych wyborach?

Wizyta pana Prezydenta odbyła się na zaproszenie Akademii Montessori z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju. W edukacji metodą Montessori wychowanie w duchu pokoju, jest jednym z kluczowych zadań. Dlatego postanowiliśmy zaprosić aktywnego i doświadczonego samorządowca, który podzielił się z uczniami swoją wiedzą o demokracji.

Zanim doszło do dyskusji, nasz Gość odwiedził klasy przedszkolne i szkolne by zapoznać się z warunkami w jakich prowadzone są zajęcia metodą Montessori.

Szczególną uwagę pana Prezydenta zwróciły pomoce dydaktyczne związane z kosmosem i obecność uczniów z wielu krajów. Nie bez powodu nasza Akademia jest międzynarodowa, bo mamy międzynarodową kadrę i podopiecznych!

Klasowi reprezentanci pokazali również nasz świeżo urządzony kącik do szycia na maszynie, który jak sami przyznali, nie jest łatwy w utrzymaniu porządku. Pan Prezydent podzielił się swoimi pomysłami, jak można zachować czystość w miejscu pracy – może teraz będzie łatwiej!

Gdy wszyscy zebrali się w holu, zaśpiewaliśmy piosenkę „Light a candle for peace”, która z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju wykonywana jest na całym świecie.

Najciekawsza okazała się rozmowa o demokracji, w trakcie której zastanawialiśmy się czy jest jakiś lepszy system? Co to jest egoizm? Czy wybranie szafki szkolnej to taki sam problem jak godzenie różnych interesów mieszkańców miasta? Czy Prezydent posiada „zaczarowany ołówek”, którym może wyremontować wszystkie ulice w mieście? Jak pogodzić tych co lubią pomidorową z ryżem, kluskami lub wcale?

Dzięki dobrym przykładom jakie przygotował na spotkanie pan Jacek Sutryk, trudny temat, jakim jest demokracja okazał się dla wszystkich bardzo bliski.

Na pamiątkę wizyty dostaliśmy rysunek z kotkiem, wykonany osobiście przez Prezydenta Miasta Wrocławia.

Dziękujemy serdecznie za przyjęcie naszego zaproszenia i czas spędzony wspólnie z uczniami Akademii!

Jacek Sutryk prezydent miasta Wrocławia Montessori 1

wizyta Prezydenta Miasta Wroclawia Montessori Mokronos 4

wizyta Prezydenta Miasta Wroclawia Montessori Mokronos 2

wizyta Prezydenta Miasta Wroclawia Montessori Mokronos 3

wizyta Prezydenta Miasta Wroclawia Montessori Mokronos

Jacek Sutryk gra kolko krzyzyk z uczniem Montessori

Jacek Sutryk prezydent miasta Wrocławia wizyta 6

prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rysuje kota dla dzieci

kot Jacka Sutryka prezydenta Wrocławia wizyta akademia Montessori

Co nowego w Akademii?

Drukarka 3D do czekolady 12.04.2024 Drukarka 3D do czekolady

Czy cukiernik - informatyk to abstrakcyjny zawód przyszłości? Nie, już dzisiaj drukarki 3D są wykorzystywane do personalizacji i ozdabiania wyrobów...

Wesołych Świąt! 28.03.2024 Wesołych Świąt!

Radosnej Wielkanocy życzy Zarząd, kadra i uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori.

Światowy dzień czytania Tolkiena 26.03.2024 Światowy dzień czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy - Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W Akademii zorganizowaliśmy warsztaty z kaligrafii, obejrzeliśmy prezentację...