Hela i Tymon mieli okazję zagrać w kółko i krzyżyk z Prezydentem Miasta Wrocławia, panem Jackiem Sutrykiem! Może kiedyś wygrają w prawdziwych wyborach?

Wizyta pana Prezydenta odbyła się na zaproszenie Akademii Montessori z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju. W edukacji metodą Montessori wychowanie w duchu pokoju, jest jednym z kluczowych zadań. Dlatego postanowiliśmy zaprosić aktywnego i doświadczonego samorządowca, który podzielił się z uczniami swoją wiedzą o demokracji.

Zanim doszło do dyskusji, nasz Gość odwiedził klasy przedszkolne i szkolne by zapoznać się z warunkami w jakich prowadzone są zajęcia metodą Montessori.

Szczególną uwagę pana Prezydenta zwróciły pomoce dydaktyczne związane z kosmosem i obecność uczniów z wielu krajów. Nie bez powodu nasza Akademia jest międzynarodowa, bo mamy międzynarodową kadrę i podopiecznych!

Klasowi reprezentanci pokazali również nasz świeżo urządzony kącik do szycia na maszynie, który jak sami przyznali, nie jest łatwy w utrzymaniu porządku. Pan Prezydent podzielił się swoimi pomysłami, jak można zachować czystość w miejscu pracy – może teraz będzie łatwiej!

Gdy wszyscy zebrali się w holu, zaśpiewaliśmy piosenkę „Light a candle for peace”, która z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju wykonywana jest na całym świecie.

Najciekawsza okazała się rozmowa o demokracji, w trakcie której zastanawialiśmy się czy jest jakiś lepszy system? Co to jest egoizm? Czy wybranie szafki szkolnej to taki sam problem jak godzenie różnych interesów mieszkańców miasta? Czy Prezydent posiada „zaczarowany ołówek”, którym może wyremontować wszystkie ulice w mieście? Jak pogodzić tych co lubią pomidorową z ryżem, kluskami lub wcale?

Dzięki dobrym przykładom jakie przygotował na spotkanie pan Jacek Sutryk, trudny temat, jakim jest demokracja okazał się dla wszystkich bardzo bliski.

Na pamiątkę wizyty dostaliśmy rysunek z kotkiem, wykonany osobiście przez Prezydenta Miasta Wrocławia.

Dziękujemy serdecznie za przyjęcie naszego zaproszenia i czas spędzony wspólnie z uczniami Akademii!

Jacek Sutryk prezydent miasta Wrocławia Montessori 1

wizyta Prezydenta Miasta Wroclawia Montessori Mokronos 4

wizyta Prezydenta Miasta Wroclawia Montessori Mokronos 2

wizyta Prezydenta Miasta Wroclawia Montessori Mokronos 3

wizyta Prezydenta Miasta Wroclawia Montessori Mokronos

Jacek Sutryk gra kolko krzyzyk z uczniem Montessori

Jacek Sutryk prezydent miasta Wrocławia wizyta 6

prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rysuje kota dla dzieci

kot Jacka Sutryka prezydenta Wrocławia wizyta akademia Montessori

Co nowego w Akademii?

Pomagamy zwierzakom ze schroniska we Wrocławiu 06.12.2023 Pomagamy zwierzakom ze schroniska we Wrocławiu

To nie reklama sklepu zoologicznego - to efekty zbiórki na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu. Nasze doświadczenie w akcjach...

Diwali - święto światła 24.11.2023 Diwali - święto światła

Nasi uczniowie i nauczyciele pochodzący z różnych krajów sprawiają, że akademia jest jak kalejdoskop kultur. Przez cały rok mamy okazję żeby...

Spędzamy jesień w ruchu! 09.11.2023 Spędzamy jesień w ruchu!

Jesień zagościła już na dobre. Pojawiają się pierwsze przymrozki, a nasza łąka kwietna sygnalizuje nam zbliżający się koniec okresu wegetacji. Pada...