Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny odbywa się w sześciu kategoriach.

W tym roku uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori przystąpili do udziału w dwóch z nich: Maluch (3-4 klasa) i Beniamin (5-6 klasa). Konkurs nie testuje wiedzy matematycznej (programowej), ale wymaga umiejętności logicznego i niekonwencjonalnego myślenia. Chcemy również podkreślić, że wszyscy uczniowie Akademii przystąpili do niego dobrowolnie.

Bardzo istotne jest dla nas to, że dzieci same, bez presji otoczenia decydują się na sprawdzenie swoich umiejętności bez oczekiwania konkretnych rezultatów. Zależy nam na tym, aby uczniowie czerpali radość z procesu zdobywania wiedzy. Jest to dla nas najwyższą wartością, niezależnie od osiągniętych wyników!

Wyniki są następujące:

  • 4 z 13 dzieci startujących w konkursie otrzymało wyróżnienia. Daje to szkole bardzo wysoki wynik bo aż 30% wyróżnionych uczestników.
  • W kategorii 2M w całym powiecie było 113 wyróżnień z czego aż 4 przypadły dla Międzynarodowej Akademii Montessori.
  • Jedna z uczennic otrzymała wynik, który znalazł się w 1% najlepszych wyników w powiecie wrocławskim a pozostałe trzy wyniki znalazły się w 10 % najwyższych wyników w powiecie.
  • W kategorii 2B było 60 wyróżnień z czego 1 przypadło dla naszej Akademii. Wynik znalazł się w 10% najwyższych wyników w powiecie.
  • Wszyscy wyróżnieni uczestnicy osiągnęli wyniki znajdujące się w 10% najlepszych wyników w kraju!
  • Dzieci, które nie otrzymały wyróżnień także osiągnęły wysokie wyniki.

Wszystkim gratulujemy!

Co nowego w Akademii?

Religia w pedagogice Montessori 02.06.2023 Religia w pedagogice Montessori

W naszej Akademii Montessori znajdują się uczniowie i nauczyciele różnych narodowości i wyznający różne religie. To doskonałe środowisko żeby...

I hop! Pierwszy kangur matematyczny za nami, poznajcie wyniki. 22.05.2023 I hop! Pierwszy kangur matematyczny za nami, poznajcie wyniki.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny odbywa się w sześciu kategoriach. W tym roku uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori przystąpili do...

Matematyka przy świecach! 18.05.2023 Matematyka przy świecach!

Znowu uczymy się w pięknych okolicznościach przyrody. Trzeci obóz matematyczny dla klas 4-6 spędzamy nad pięknym wybrzeżem Bałtyku. Matematyka to...