Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny odbywa się w sześciu kategoriach.

W tym roku uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori przystąpili do udziału w dwóch z nich: Maluch (3-4 klasa) i Beniamin (5-6 klasa). Konkurs nie testuje wiedzy matematycznej (programowej), ale wymaga umiejętności logicznego i niekonwencjonalnego myślenia. Chcemy również podkreślić, że wszyscy uczniowie Akademii przystąpili do niego dobrowolnie.

Bardzo istotne jest dla nas to, że dzieci same, bez presji otoczenia decydują się na sprawdzenie swoich umiejętności bez oczekiwania konkretnych rezultatów. Zależy nam na tym, aby uczniowie czerpali radość z procesu zdobywania wiedzy. Jest to dla nas najwyższą wartością, niezależnie od osiągniętych wyników!

Wyniki są następujące:

  • 4 z 13 dzieci startujących w konkursie otrzymało wyróżnienia. Daje to szkole bardzo wysoki wynik bo aż 30% wyróżnionych uczestników.
  • W kategorii 2M w całym powiecie było 113 wyróżnień z czego aż 4 przypadły dla Międzynarodowej Akademii Montessori.
  • Jedna z uczennic otrzymała wynik, który znalazł się w 1% najlepszych wyników w powiecie wrocławskim a pozostałe trzy wyniki znalazły się w 10 % najwyższych wyników w powiecie.
  • W kategorii 2B było 60 wyróżnień z czego 1 przypadło dla naszej Akademii. Wynik znalazł się w 10% najwyższych wyników w powiecie.
  • Wszyscy wyróżnieni uczestnicy osiągnęli wyniki znajdujące się w 10% najlepszych wyników w kraju!
  • Dzieci, które nie otrzymały wyróżnień także osiągnęły wysokie wyniki.

Wszystkim gratulujemy!

Co nowego w Akademii?

Pomagamy zwierzakom ze schroniska we Wrocławiu 06.12.2023 Pomagamy zwierzakom ze schroniska we Wrocławiu

To nie reklama sklepu zoologicznego - to efekty zbiórki na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu. Nasze doświadczenie w akcjach...

Diwali - święto światła 24.11.2023 Diwali - święto światła

Nasi uczniowie i nauczyciele pochodzący z różnych krajów sprawiają, że akademia jest jak kalejdoskop kultur. Przez cały rok mamy okazję żeby...

Spędzamy jesień w ruchu! 09.11.2023 Spędzamy jesień w ruchu!

Jesień zagościła już na dobre. Pojawiają się pierwsze przymrozki, a nasza łąka kwietna sygnalizuje nam zbliżający się koniec okresu wegetacji. Pada...