W naszej Akademii Montessori znajdują się uczniowie i nauczyciele różnych narodowości i wyznający różne religie. To doskonałe środowisko żeby nauczyć się poszanowania światopoglądu innych i zrozumieć odmienność kultur i wyznań. Ostatnio odwiedził nas gość, który ma wiedzę o różnych religiach i nie tylko.

Karol Fjałkowski - jest publicystą i działaczem społecznym, działa w Radzie Fundacji Forum Światopoglądów. Bierze udział w publicznych debatach religijnych i światopoglądowych.

W trakcie spotkania wyjaśnił nam czym jest religia, jakie są powody praktykowania i wierzenia w różne religie. Poznaliśmy różne wierzenia, kulty oraz trzy główne monoteistyczne religie najbardziej rozpowszechnione na świecie: judaizm, chrześcijaństwo i islam.

Poznaliśmy także zagrożenia związane z religią, takie jak bezkrytyczna postawa wobec autorytetu czy fanatyzm religijny. Rozmawialiśmy o działalności sekt, poznając cechy tego rodzaju niebezpiecznych grup religijnych.

Omówiliśmy pojęcie ateizmu, dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele różnych sposobów postrzegania świata i duchowości.

Edukacja Montessori nie promuje jakiejkolwiek religii, ale zachęca do poszanowania i akceptacji różnorodności religijnej. Tolerancja religijna jest wpisana w samą istotę wartości Montessori i ma na celu budowanie społeczeństwa, które szanuje i docenia różnice między ludźmi.

nauczanie religii w montessori tolerancja

karol fjalkowski religia w montessori

nauczanie religii w montessori

Co nowego w Akademii?

Drukarka 3D do czekolady 12.04.2024 Drukarka 3D do czekolady

Czy cukiernik - informatyk to abstrakcyjny zawód przyszłości? Nie, już dzisiaj drukarki 3D są wykorzystywane do personalizacji i ozdabiania wyrobów...

Wesołych Świąt! 28.03.2024 Wesołych Świąt!

Radosnej Wielkanocy życzy Zarząd, kadra i uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori.

Światowy dzień czytania Tolkiena 26.03.2024 Światowy dzień czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy - Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W Akademii zorganizowaliśmy warsztaty z kaligrafii, obejrzeliśmy prezentację...