W naszej Akademii Montessori znajdują się uczniowie i nauczyciele różnych narodowości i wyznający różne religie. To doskonałe środowisko żeby nauczyć się poszanowania światopoglądu innych i zrozumieć odmienność kultur i wyznań. Ostatnio odwiedził nas gość, który ma wiedzę o różnych religiach i nie tylko.

Karol Fjałkowski - jest publicystą i działaczem społecznym, działa w Radzie Fundacji Forum Światopoglądów. Bierze udział w publicznych debatach religijnych i światopoglądowych.

W trakcie spotkania wyjaśnił nam czym jest religia, jakie są powody praktykowania i wierzenia w różne religie. Poznaliśmy różne wierzenia, kulty oraz trzy główne monoteistyczne religie najbardziej rozpowszechnione na świecie: judaizm, chrześcijaństwo i islam.

Poznaliśmy także zagrożenia związane z religią, takie jak bezkrytyczna postawa wobec autorytetu czy fanatyzm religijny. Rozmawialiśmy o działalności sekt, poznając cechy tego rodzaju niebezpiecznych grup religijnych.

Omówiliśmy pojęcie ateizmu, dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele różnych sposobów postrzegania świata i duchowości.

Edukacja Montessori nie promuje jakiejkolwiek religii, ale zachęca do poszanowania i akceptacji różnorodności religijnej. Tolerancja religijna jest wpisana w samą istotę wartości Montessori i ma na celu budowanie społeczeństwa, które szanuje i docenia różnice między ludźmi.

nauczanie religii w montessori tolerancja

karol fjalkowski religia w montessori

nauczanie religii w montessori

Co nowego w Akademii?

Summer Camp - wakacje w Akademii Montessori. 24.07.2023 Summer Camp - wakacje w Akademii Montessori.

Kolejna edycja Summer Camp w pełni. Nasza opieka wakacyjna to świetna okazja do pogłębiania relacji między uczniami akademii. Wspólna zabawa i...

Zakończenie roku szkolnego i przedszkolnego 04.07.2023 Zakończenie roku szkolnego i przedszkolnego

Kolejny rok nauki za nami! W trakcie uroczystego zakończenia podsumowaliśmy wspólne osiągnięcia w mijającym roku szkolnym i przedszkolnym. Nasi...

Dzień Taty w Międzynarodowej Akademii Montessori 23.06.2023 Dzień Taty w Międzynarodowej Akademii Montessori

Z okazji Dnia Taty dzieci przygotowały występy artystyczne. Po występach każdy mógł spędzić czas ze swoim tatą i pokazać swoje ulubione pomoce...