Z okazji dnia dyni postanowiliśmy połączyć zabawę z wiedzą historyczną, botaniczną i sztuką kulinarną. Dynia to świetne warzywo, można z niego zrobić mnóstwo pysznych rzeczy lub stworzyć lampion.

W ramach dyniowych historii i obchodzonych w podobnym czasie: Dniu Wszystkich Świętych i Halloween poznaliśmy genezę powstania obu tradycji, ich ewolucję i różnice.

W zakresie botaniki uczyliśmy się budowy dyni, cyklu wzrostu i szukaliśmy informacji o pierwotnym jej pochodzeniu. Zagłębiliśmy się w aspekty geograficzne aby odkryć jaką drogę pokonała dynia zanim do nas dotarła.

Tworzyliśmy sztukę kulinarną przyrządzając różne dyniowe smakołyki oraz wyrażaliśmy swoją kreatywności poprzez projekty artystyczne o tematyce dyniowej. Powstały między innymi dyniowe obrazy, rzeźbione lampiony.

Prowadziliśmy dyniową kawiarnię w ramach której udało się zebrać prawie 1000 zł, które przeznaczymy na cele charytatywne.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w sukces Dnia Dyni!

ciasto z dyni

film dzien dyni

kawiarenka restauracja dzien dyni

malowanie dyni

obraz dynia kot

przetwory z dyni potrawy

szaszlyki z dyni przekaski

wyklejanka dynia

Co nowego w Akademii?

Pomagamy zwierzakom ze schroniska we Wrocławiu 06.12.2023 Pomagamy zwierzakom ze schroniska we Wrocławiu

To nie reklama sklepu zoologicznego - to efekty zbiórki na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu. Nasze doświadczenie w akcjach...

Diwali - święto światła 24.11.2023 Diwali - święto światła

Nasi uczniowie i nauczyciele pochodzący z różnych krajów sprawiają, że akademia jest jak kalejdoskop kultur. Przez cały rok mamy okazję żeby...

Spędzamy jesień w ruchu! 09.11.2023 Spędzamy jesień w ruchu!

Jesień zagościła już na dobre. Pojawiają się pierwsze przymrozki, a nasza łąka kwietna sygnalizuje nam zbliżający się koniec okresu wegetacji. Pada...