Jesień zagościła już na dobre. Pojawiają się pierwsze przymrozki, a nasza łąka kwietna sygnalizuje nam zbliżający się koniec okresu wegetacji.

Pada deszcz a my radośnie podskakujemy w kaloszach i bawimy się w nowej kuchni błotnej. Ćwiczymy w niej przygotowywanie błotnych babeczek, wyrabianie masy i miksturek do zastosowań uniwersalnych :)

Jesień dostarcza nam darmowych i ekologicznych materiałów do prac plastycznych. Sztuka z liści bardzo nam się podoba, można z nich wiele stworzyć. Sami zobaczcie w galerii.

Rośliny co prawda szykują się do zimy, ale u nas odbywają się lekcje botaniki. Uczymy się wszystkiego o cyklu życia roślin i poznajemy lekcje Montessori - historia roślin. Przedszkolaki też poznają zoologię i botanikę, rozwijając ich naturalną chęć do poznawania otoczenia.

Podejmując wiele aktywności przełamujemy jesienną nudę i zmęczenie. Jesień to dobra pora jak każda inna!

co mozna zrobic z jesiennych lisci

fazy rozwoju fasoli

jesienne kolorowanki

kuchnia blotna

prace z lisci

zabawa jesienia na dworze deszcz

Co nowego w Akademii?

Drukarka 3D do czekolady 12.04.2024 Drukarka 3D do czekolady

Czy cukiernik - informatyk to abstrakcyjny zawód przyszłości? Nie, już dzisiaj drukarki 3D są wykorzystywane do personalizacji i ozdabiania wyrobów...

Wesołych Świąt! 28.03.2024 Wesołych Świąt!

Radosnej Wielkanocy życzy Zarząd, kadra i uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori.

Światowy dzień czytania Tolkiena 26.03.2024 Światowy dzień czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy - Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W Akademii zorganizowaliśmy warsztaty z kaligrafii, obejrzeliśmy prezentację...