Tak chyba można określić motyw przewodni naszego tegorocznego karnawału w Międzynarodowej Akademii Montessori. Wpisaliśmy cykl spotkań z rodzicami przedstawiającymi swoje zawody w nasz karnawał, dobierając odpowiednie stroje i przebrania.

Chcemy pomóc naszym uczniom w kształtowaniu świadomości dotyczącej przyszłych wyborów i decyzji w sposób mniej sformalizowany, naturalny i angażujący. Wiemy, że wielu ósmoklasistów stając przed koniecznością wyboru dalszej drogi jest zagubiona, dlatego staramy się na wcześniejszych etapach uwrażliwiać, pokazywać, opowiadać o tym co można robić będąc dorosłym.

Ponieważ "strój nie czyni człowieka", możliwość spotkania z prawdziwym oficerem statku, pilotem, sportowcem, naukowcem, informatykiem było inspirującym doświadczeniem. Mogliśmy poznać różne aspekty poszczególnych zawodów: trudności, wyzwania, niezbędne kompetencje do ich wykonywania, sytuacje zabawne jak i te niebezpieczne, które przydarzają się w pracy.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Jesteśmy pewni, że dla wielu dzieci takie spotkania mogą być iskierką, tym co pomoże im w marzeniach i pierwszych decyzjach.

karnawal 2024 akademia montessori wroclaw 1

karnawal 2024 akademia montessori wroclaw 2

karnawal 2024 akademia montessori wroclaw 3

karnawal 2024 akademia montessori wroclaw 4

karnawal 2024 akademia montessori wroclaw 5

karnawal 2024 akademia montessori wroclaw 6

karnawal 2024 akademia montessori wroclaw 7

karnawal 2024 akademia montessori wroclaw

Co nowego w Akademii?

Drukarka 3D do czekolady 12.04.2024 Drukarka 3D do czekolady

Czy cukiernik - informatyk to abstrakcyjny zawód przyszłości? Nie, już dzisiaj drukarki 3D są wykorzystywane do personalizacji i ozdabiania wyrobów...

Wesołych Świąt! 28.03.2024 Wesołych Świąt!

Radosnej Wielkanocy życzy Zarząd, kadra i uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori.

Światowy dzień czytania Tolkiena 26.03.2024 Światowy dzień czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy - Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W Akademii zorganizowaliśmy warsztaty z kaligrafii, obejrzeliśmy prezentację...