Stale rozbudzamy ciekawość naszych uczniów zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. Nie ograniczamy się do Ziemi, ale sięgamy także poza nią. Niektóre zjawiska na Ziemi determinowane są tym, jakie miejsce zajmuje nasza planeta w układzie słonecznym.

Bez względu na wiek przeprowadzamy pokazy, doświadczenia dopasowane do percepcji i możliwości poznawczych. W tym roku nasz klub naukowy cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów, oferując między innymi praktyczne eksperymenty, pomagające zrozumieć właściwości związków chemicznych. Odkrywają oni ogień, który nie spala przedmiotów, poznają wyjątkowe właściwości wody, budują atomy, porównują ptasie jaja, obserwują życie mrówek.

Mamy nadzieję, że pobudzona ciekawość objawia się trudnymi pytaniami w Waszych domach i dalszym pogłębianiem intrygującej wiedzy naukowej.

badanie odczynu wody papierek lakmusowy doswiadczenie

budowa piora ptasiego przyroda biologia

doswiadczenia chemiczne szkola podstawowa

hodowla pieczarek w szkole

mrowisko formikarium w szkole montessori

nagrzewanie ziemi lato zima pory roku

obserwacje przyrodnicze biologiczne szkola podstawowa

porownanie wielkosci jaj ptasich kura emu strus ges przepiorka

ruch obrotowy ziemi jak powstaje dzien noc

Co nowego w Akademii?

Drukarka 3D do czekolady 12.04.2024 Drukarka 3D do czekolady

Czy cukiernik - informatyk to abstrakcyjny zawód przyszłości? Nie, już dzisiaj drukarki 3D są wykorzystywane do personalizacji i ozdabiania wyrobów...

Wesołych Świąt! 28.03.2024 Wesołych Świąt!

Radosnej Wielkanocy życzy Zarząd, kadra i uczniowie Międzynarodowej Akademii Montessori.

Światowy dzień czytania Tolkiena 26.03.2024 Światowy dzień czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy - Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W Akademii zorganizowaliśmy warsztaty z kaligrafii, obejrzeliśmy prezentację...